Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wind Journeys

The Wind Journeys

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jungle

Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry