• Honey Boy

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Mute

  • Game Night

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Breathe

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Everything, Everything

    ½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Hot Summer Nights

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Why Him?

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Allied

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Nerve

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • American Honey

  • The Handmaiden

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★½

  • King Cobra

    ★★★

  • Memoria

    ★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • 11.22.63

    ★★★★

  • Cabin Fever

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Boy

    ★★½