Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Claus Family 2

The Claus Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anne+

Anne+

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arjen Lubach: LIVE

Arjen Lubach: LIVE

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wat is dan liefde

Wat is dan liefde

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry