hannah has logged 47 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The High Note

The High Note

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waiting

Waiting

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fan

The Fan

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Omen

The Omen

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kitty

Kitty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Modern Whore

Modern Whore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meat Love

Meat Love

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry