• Long Shot

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Report

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Shako Mako

    ★★★★½

  • The Last Tree

  • Smash and Grab

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Robin Hood

  • Alex

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Stan & Ollie

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Where Hands Touch

    ½

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nightingale

    ½

  • Greta

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The 2000s

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Purl

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Whack World

    ★★★★★

  • Burning

    ★★

  • Whitney

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½