• Birds of Passage

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Happy Anniversary

    ★★

  • Game Over, Man!

  • Ready Player One

  • The Breaker Upperers

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • The Silence of Others

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Irreplaceable You

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★½

  • Assassination Nation

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Early Man

    ★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★

  • Youth

    ★★★

  • Damage

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • F*&% the Prom

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Downsizing

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • mother!

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Detroit

    ★½

  • #realityhigh

    ★★½

  • The Nineties

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • England Is Mine

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Feels

    ★★

  • Ali's Wedding

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Class Rank

    ★½

  • The Outcasts

    ★★

  • Going in Style

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • The Party

    ★★★★