Harry has logged 272 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Gun for George

A Gun for George

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Atheist Delusion

The Atheist Delusion

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Radiohead: The King of Limbs – From the Basement

Radiohead: The King of Limbs – From the Basement

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
North

North

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Super

Super

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Hat

Top Hat

1935
×
Read the review Edit this entry