• Rocks

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Great Green Wall

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • GUO4

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Simon Amstell: Set Free

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★½

  • A Month of Single Frames

  • Crawl

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadcon

    ½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Pavarotti

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Loqueesha

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Bait

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Luce

    ★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Great Hack

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★½

  • The Last Tree

    ★★★★

  • Serenity

    ½

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • All Is True

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Other Side

    ★★★★★