• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Steel Magnolias

    ★★★★

  • Postcards From the Edge

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Tintin and the Lake of Sharks

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Anatomy of a Murder

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★

  • Two Weeks Notice

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Ashes of Time

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★