• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½