• Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Beauty Of Nature

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Coming 2 America

  • Tenet

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Night House

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★½

  • The Package

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • It

    ★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Laid in America

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • An Inspector Calls

    ★★★½