Harry has logged 38 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Edit this entry  
14
The Beauty Of Nature

The Beauty Of Nature

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★
Edit this entry  
10
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Keith Lemon: The Film

Keith Lemon: The Film

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry