• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Four of a Kind

  • Smiling Friends

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Dracula

    ★★

  • A Christmas Carol

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Little Runmo

  • A Heist With Markiplier

  • Hazbin Hotel

    ★★★

  • Make Me a Sandwich

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Full Force

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Captain Marvel

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Doctor Who: Resolution

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Shrek Retold

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

  • First Man

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

  • To Our Daughter

    ½

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

  • Early Man

  • A Christmas Carol Goes Wrong

  • Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

  • Regular

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Sauce

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • Cream

  • Good Time

    ★★★★½