Harvey has logged 904 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maigret

Maigret

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spice World

Spice World

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robbie the Reindeer: Hooves of Fire

Robbie the Reindeer: Hooves of Fire

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dam Busters

The Dam Busters

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Strike

First Strike

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry