Hasan has logged 308 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
So What If The Goats Die

So What If The Goats Die

2020
×
Edit this entry  
09
300

300

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kala azar

Kala azar

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The Visitant

The Visitant

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Blush

Blush

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Beginning and the End

The Beginning and the End

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Testament of Orpheus

Testament of Orpheus

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
30
La compagne des morts

La compagne des morts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mohamed Hussein

Mohamed Hussein

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Another Trip to the Moon

Another Trip to the Moon

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Conference

Conference

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hand

The Hand

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aviva

Aviva

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thawing Out

Thawing Out

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
2046

2046

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mother of the Unborn

Mother of the Unborn

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Exile

Exile

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Father Who Moves Mountains

The Father Who Moves Mountains

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Animal

Animal

2017
×
Edit this entry  
16
My Tender Matador

My Tender Matador

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Rhapsody in Autumn

Rhapsody in Autumn

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pari

Pari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gunshot

Gunshot

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Azor

Azor

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Passion

Passion

2008
×
★★★★
Edit this entry