• Why Did You Kill Me?

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Kid Detective

  • Another Round

  • Nomadland

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

  • Possessor

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Synchronic

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • About Endlessness

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Us

  • Pain and Glory

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Greener Grass

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★½

  • Monos

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Apollo 11

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • The VelociPastor

    ★★½

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • A Private War

    ★★

  • The Realm

  • Dragged Across Concrete

  • Sunset

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★