hayden comes alive has logged 36 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Congo

Congo

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tread

Tread

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
ChromeSkull: Laid to Rest 2

ChromeSkull: Laid to Rest 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sphere

Sphere

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Things

Things

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hooper

Hooper

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry