hayleybruner has logged 133 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
16
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
MILF

MILF

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry