Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hail Driver!

Hail Driver!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lagi Lagi Senario

Lagi Lagi Senario

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
29 Februari

29 Februari

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Mencari Rahmat

Mencari Rahmat

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
My God Father

My God Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ada Hantu

Ada Hantu

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Con-Heartist

The Con-Heartist

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Takers

Takers

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Senario Lang Buana

Senario Lang Buana

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Zombitopia

Zombitopia

2020
×
★½
Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
KIL

KIL

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry