Helen has logged 47 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Owners

The Owners

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
100 Tears

100 Tears

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skinwalkers

Skinwalkers

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry