• The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Minha Fama de Mau

    ★★★★

  • Wounds

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Express Kidnapping

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Mary Shelley

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • Split

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Nerve

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★½

  • King Cobra

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★★