• Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Blue Lips

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Lou

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • My Grandpa Is Hiding

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★

  • Dirty Computer

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Flower Boy: A Conversation

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Queen of Fear

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Billy Star

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Trip

  • Revenge

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Human Flow

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Fire Fade

  • Thelma

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Sharknado 5: Global Swarming

    ½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★