• The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Orizaba's Peak

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Moana

  • Fairy Dust

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Masterminds

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Lights Out

    ★★½

  • Alice Through the Looking Glass

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Australian Psycho

  • The Odyssey

  • Lemonade

  • Pee-wee's Big Holiday

  • Sausage Party

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

  • The Love Witch

    ★★★

  • Lovesong

    ★★★½

  • Certain Women

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Sisters

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Charli XCX: The F-Word and Me

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

  • Room

    ★★★★

  • Sinister 2

  • M3LL155X

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

  • Bad Night

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Paper Towns

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

  • Circle

  • Green Room

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Amy

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • The Lazarus Effect

    ★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★½