• Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Hawkeye

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Enola Holmes

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The Half of It

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Stargirl

    ½

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ½

  • Emma.

    ½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Worth

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Spree

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

  • Let It Snow

    ½

  • Klaus

    ★★★★