• Boo 2! A Madea Halloween

    ★★

  • Geostorm

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Marshall

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • Flatliners

    ★★

  • Unhinged

    ★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★★

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Jane

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★

  • Suburbicon

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • The Nut Job 2: Nutty by Nature

    ★★½

  • Naked

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Little Evil

    ★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Detroit

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ★½

  • Amityville: The Awakening

    ★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Tulip Fever

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Wish Upon

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Puppy!

    ★★★

  • Kidnap

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Rough Night

    ★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • All Eyez on Me

    ★★½