• Captain Marvel

    Captain Marvel

    ★★★

    Well I finall saw Captain Marvel! Logged on March 29 of 2019! I though this was pretty rad film! Logged on Frebuary 29 of 2019! Brie Larson is such a ass kicker is this film! That’s it hard to blelive how much ass she kicks in this movie! She kicks so much ass is in this film that it’s hard to believe how much ass she did kick ass for! He she kick some serious ass in this film! Wesley…

  • A Dog's Way Home

    A Dog's Way Home

    ★★★

    Logged on February 29th of 2019! Umformatley this movie is just for a smidge goofy and isn’t very good! An 85 years old Edward James olmas is in this this film to help link the 2 films together! Unforunately this just a smidge goofy in spots and I think that 3 is fair for this one! An 85 year old Ashley Judd is in this film! A 57 year old Wes Studi is in this film! Who was born in…

  • Thoroughbreds

    Thoroughbreds

    ★★★★

    Logged this day in 2019! Olivia Cooke is going to be 30 soon and Ana Taylor Joy is going to 26 soon! And this was one one final films of Atnon! yeltin who died r the young age of just 27! He would be most rembered for the Star Trek Films! Unfortunately this very goood and I think that a 4 is abaible for this film! It’s not the greatest film that I’ve seen but I think a 4 four is fair for this one!

  • In Her Shoes

    In Her Shoes

    ★★½

    Logged February 27th of 2019! Of course Cameron Diaz was in Vanilla Sky and there’s something about Mary! Both of which, I have Blurays Blurays of! I think a 2/1/2 is good enough for this one! Tony Collets wasp born in born in 1972! And Cameron Diaz is 46 years old now! Unforornaly. Curtis Hanson killed himself arc the age of only 71! He would appear in a few more movies, including L.A. confidential, which I actually own the Blurary of that film! Of course 85 year old Shirley McClaine is in this this to help link the 2 films together!

  • In Her Shoes

    In Her Shoes

    ★★½

    Well, I finally in Her Shoes! Logged February 27th of 2019! Of course Cameroon Diaz was in Vanilla Sky and therz something Something about! Which, I actually saw in the theater in Myrtle Beach! Toni Collette is 46 years old now and Cameron Diaz is 42! It’s notc the greatest film that, I’ve ever seen! But I think a 2 and 1/2 is good enough for thiis! It’s not the greatest film that I’ve ever seen! But Curtis Hanson did kill himself at the age the age of 71!

  • Dick Tracy

    Dick Tracy

    ★★★½

    Logged on this day in 2018! Warren Beaty is gonna be 81 soon! Heck Al Pacino will be 78 soon! And I’d course Madonna as Breathless Mahoney! And this was one of the final of Tess Truhart! Who would die of complications from pulmonary embolism on 62 years old! She would of course appear in few other films other including Dirty Rotten Scoundrels! Which I will have to again and this movie in Dick Tracy! Of course this rares PG…

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★

    Thougt this was pretty rad, logred on February 12 of 2018! Michael Cera is in this, and so was Kay Denning! Who is only 32! Of course Ari Grayor is who is only 35! Of course Alexis Dziema is to to link the 2 films together! Thought that was a pretty rad movie ams I think that a 3 is fair for this one! It’s not the greatest movie that ever been made but, but I think that a 3 is good enough for this one!

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

    Harrison Ford is 76! Sean Connery was in 1930! Still a pretty kick ass film! I don’t think I will change my mind about! I saw this a few back in the the summer of 89! This was the final film of the young River Phoenix! Who died from drug induced heart failure in one of his final roles! He would of course be in Stand By Me as well! We saw this film 3 times in back in the…

  • My Own Private Idaho

    My Own Private Idaho

    ★★★½

    Well. I finally saw my Private Idaho. logged on on February 10th of 2018! And this a pretty Killer! Directed ams starring River Phoenix who died from drug induced heart failure only 23years old! I’ll get too a few of his final film in the Last Crusade! Keanu Reeves is in this this film! Who died at on October 31st of 1998! This wax directed by Gis van sant! Who directed this film! I thought this was a pretty killer soundtrack and effects!

  • Up in the Air

    Up in the Air

    ★★★

    Well, I finally saw up in the Air! Logged February 6th of 2018! This is such a great movie and nothing is change my mind about it. George Clooney is going to 57 soon! And continued Birthday wishes for Vera Farmigo who just just turned 45 back on June 6th! Ams comtied Birthday wishes for Anna Kendrick who just turned 30 back on August 9th of 1985! Melanie Lyksley is in this movie! As is Danny McBride! Who is 72…

  • Lawless

    Lawless

    ★★★

    Thirs is yet another one that is cuterenly steaming currenly streaming on Roku Chsmnel! Tom Hardy and Jessica Chadstsin will both be 41 on March 14th! Heck, Guy Pearce is in this who who is going to be 51 soon! And Furure wishes for Gary Oldman, who in case you missed plays a bad guy in this! Who just turned 50 back on March 21st of 1998! Unfornately, this film is very good, I’m cool with a 3 for this!…

  • The Brothers Grimm

    The Brothers Grimm

    ★★★

    This was just “OK” Ira currenly steaming on the Roku channel so, I went for it! Unfortunately this film isn’t very good! It’s tonally all over the place and just a smidge goofy! And just a tad goofy I i spots! My Damon is in this movie! Who is now 48 years old and this was one of the final films of Heath Ledger! Who died from an overdose of prescription drugs only 28 years old! He would of course…