• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Totally Under Control

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Feels Good Man

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Boys State

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Low Tide

    ★★★

  • The Kill Team

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Honeyland

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Share

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Native Son

    ★★★