• Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

    ★½

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

    ½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Extracurricular

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Persona

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Unicorn

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Mayhem

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★