• I Trapped the Devil

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Alchemist Cookbook

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★