Hari has logged 307 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Edit this entry  
13
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
02
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★½
Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★½
Edit this entry