Heitor has logged 16 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
As Filhas do Fogo

As Filhas do Fogo

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Walk with Johnny Guitar

A Walk with Johnny Guitar

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Estradas

Estradas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
O M da Minha Mão

O M da Minha Mão

1979
×
★★★
Edit this entry