• Wild at Heart

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Toradora!

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Let Me In

    ★★½

  • 2084

    ★★★★

  • The Seven Kittens

    ★★★★½

  • Rio Babilônia

    ★★★★★

  • Porto das Caixas

    ★★★★★

  • Heart of Glass

    ★★★★

  • Limite

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Phantom of the Paradise

    ★★★★★

  • Mississippi Mermaid

    ★★★★½

  • Ano Vermelho

    ★★

  • North by Northwest

    ★★★★★