• Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Room

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★