• As Grandes Distâncias

    ★½

  • Erêkauã

  • Febre 40º

    ★★★★

  • Descompostura

    ★★

  • Neither the sun nor death can be looked at steadily

  • Blue Miracle

    ★★

  • Save Ralph

  • Cripta I

  • Red Dot

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ostinato

    ★★★½

  • Sing Along

    ★★★★

  • Replay

    ★★★

  • Dad Is Gone

    ★★★½

  • Look at Yourself

    ★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★

  • Raw Power

    ★★★

  • and a porcelain cat...

    ★★½

  • Found on iPhone

    ★★★★

  • Rio Submerso

    ★★★½

  • Bookanima: Andy Warhol

    ★★★★

  • Exposed Fracture, Pt. I

    ★★★★

  • Two War Images

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Fantasmas

  • Lost in Her Hair (Monday)

    ★★★

  • Postdigital Flipbook

    ★★★★

  • Esse fim de semana vou me dedicar as paredes

  • Queen of Dots

    ★½

  • The Decline

    ★½

  • O que restou

  • You Softly Float and Pass by Me

    ★★

  • EXÓTICOS

  • Where I Don't Meet You

    ★★★

  • Poetic of Clay

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Transparent, the World Is.

    ★★½

  • Sertânia

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • GUO4

    ★½

  • espinho na caixinha

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Killer Ratings

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Kardec

  • Bacurau

    ★½

  • Espectros da Terra

    ★★

  • yellow: distress

  • O Imortal

    ★★★★

  • ANi_av1 (Colagem 18)

    ★★★

  • Freeze Frame

    ★★★

  • The Great Hack

  • Rest in Peace — Clown: Gone Forever

  • Glass

    ★★★★½

  • There Be Dragons

    ★½

  • Bluesman

  • The Bolsonaro's Myth

  • The Feather Pillow

    ★★★½

  • Só Aqui

  • Incredibles 2

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Westerly Wind

  • Bao

  • Auto de Resistência

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine