• Falling in Love

    ★★½

  • Big Fish

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • Passed by Censor

    ★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Jules and Jim

    ★★★★

  • Thou Gild'st the Even

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Edge of Heaven

    ★★★

  • Autumn

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★★

  • Last Summer

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Vagabond

    ★★★½

  • 45 Years

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★★