• Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • White Eye

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Our Ladies

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Synchronic

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Feeling Through

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

  • For Sama

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Triple Frontier

    ★½

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★

  • Luce

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • American Factory

    ★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman