• Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • Wild Rose

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Shadow

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Vox Lux

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Super Troopers 2

  • Batman Ninja

    ★★

  • Game Over, Man!

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Early Man

    ★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Searching

    ★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Post

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½