• Bamboozled

    ★★½

  • Airplane!

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Glass

    ★★★

  • The Machinist

    ★★★½

  • Downfall

    ★★★

  • Brick

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Smooth Talk

    ★★★

  • The Evil Dead

    ★★★½

  • Audition

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★

  • The Ides of March

    ★★★½

  • Fright Night

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Conversation

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★½