• Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Klaus

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Elephant in the Room

    ★★★★

  • Drop

    ★★★★½

  • Hair-Jitsu

    ★★★★

  • The Race

    ★★★★½

  • Lightning in a Bottle

    ★★★★

  • Lucky Toupée

  • Hair Love

  • Fetch

    ★★★★

  • Zenith

    ★★★

  • Puddles

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★★★

  • Flower in the Mirror

    ★★★★½

  • Exchange Student

    ★★★★

  • Just a Thought

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • The Swallows of Kabul

    ★★★★½

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Penguins

  • Captain Marvel

  • Kitbull

  • Zog

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bali: Beats of Paradise

  • Ostrich Politic

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Off-Piste

    ★★★★

  • Aquarela

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Curtiz

    ★★

  • Cycles

  • One Small Step

  • Ant-Man and the Wasp

  • Bilby

  • Sister

  • Purl

  • Ocean's Eight