• Time Stood Still

    ★★★½

  • Brutal

    ★★★½

  • Ecstasy

    ★★★

  • July 14

    ★★★½

  • Mio on the Shore

    ★★★½

  • Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

    ★★★½

  • Ivan the Terrible, Part I

    ★★★★

  • Stella Maris

    ★★★½

  • Hell's Hinges

    ★★★

  • The Covered Wagon

    ★★★

  • A Story of Yonosuke

    ★★★★

  • Hollywood Hong Kong

    ★★★★

  • Sleeping Man

    ★★★★

  • Peacock

    ★★★★

  • Midnight Cowboy

    ★★★½

  • Lear on the Shore

    ★★★½

  • KONTORA

    ★★★★½

  • Heliography

    ★★★