heloisa has logged 18 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All the Women in the World

All the Women in the World

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
11
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
A Gente Acaba Aqui

A Gente Acaba Aqui

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
05
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry