hendnabel has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Time of Happiness

Time of Happiness

2017
×
Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Discipline

Discipline

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★
Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sex, Explained

Sex, Explained

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Skylight

The Skylight

×
Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★
Edit this entry  
06
The Watermelon

The Watermelon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger House

Tiger House

2015
×
½
Edit this entry