hendnabel has logged 33 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fifteen

Fifteen

2017
×
Edit this entry  
31
Date Wine

Date Wine

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dry Hot Summers

Dry Hot Summers

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Coming Forth by Day

Coming Forth by Day

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ali, the Goat and Ibrahim

Ali, the Goat and Ibrahim

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Second Wife

The Second Wife

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
Edit this entry  
27
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Let Me In

Let Me In

2010
×
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Edit this entry  
23
hana & alice

hana & alice

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
21
Summer Days with Coo

Summer Days with Coo

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
a dead planet

a dead planet

×
★★★
Edit this entry  
12
On THe Edge

On THe Edge

×
Edit this entry  
12
Those Who Remain

Those Who Remain

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Extra Footage

Extra Footage

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Golden Time

Golden Time

2014
×
★★★½
Edit this entry