• Nights of Cabiria

    Nights of Cabiria

    ★★★★★

    انا عمري ما شفت فيلم كلاسيك في سينما قبل كدة 
    ومش ببالغ لو هقول انها من احلي التجارب اللي حصلتلي وحظي انه كان مع الفيلم ده
    مكنتش متوقعة اي حاجة من الفيلم وكان اختيار عشوائي كمان 

    بس ما حبيتش فيلم و لا تفاعلت معاه زي ما حصل مع الفيلم ده 
    شخصية كابيريا من اجمل وانقي الشخصيات اللي شفتها في حياتي، حبيتها من كل قلبي 
    الفيلم وصلني لمرحلة عالية من الانبساط لدرجة ان
    بقي عندي حب غير مشروط وتقدير واحترام لكل…

  • Airplane!

    Airplane!

    ★★★★

    “Tell me kid have you ever been in a turkish prison ?!”
    They claim that this movie is one of the 10 funniest movies ever made and they’re absolutely right.

  • Ammonite

    Ammonite

    ★★

    It’s a great movie, it really is but for men not for us. 
    my take is that the director had a crush on kate winslet and he just wanted to see her naked, so he tried to recreate portrait of a lady on fire but in a way full of emptiness!!

  • Nimic

    Nimic

    ★★★★

    Identity theft is not a joke, yorgos! 
    Millions of families suffer every year (the office fans reacted haha) !

    Don’t take your life for granted, you’re replaceable!.

  • The Guest

    The Guest

    ★★★

    فيلم مدلوق عليه ابراهيم عيسي حرفيا 
    وبعدين مادام الشخصية الرئيسية شخصية ابراهيمعيسياوية اوي كدة ما كان طلع هو قام بالدور وخلصنا عشان حاسة ان خالد الصاوي كان بيعاني سيكا 

    مشكلتي بقي مع الفيلم ان ابراهيم عيسي كان عايز يعرض اراءه من غير ما حد يعارضه او حد يعارضه عادي بس يكون حرفيا جاهل مش عارف هو بيعترض ليه عشان يخيل للمشاهد الغلبان ان اراء ابراهيم عيسي منطقية او بمعني اخر هي الأصح
    بعدين هو ايه "انا مش طايقة حمل الحرية اللي…

  • Don't Listen

    Don't Listen

    ½

    Yeah I wasn’t listening and I wasn’t watching either!!

  • ما تعلاش عن الحاجب

    ما تعلاش عن الحاجب

    ★★

    انا مش عارفة احكم عالفيلم بموضوعية 
    اولا انا مش عارفة هل فعلا في ناس بالعقلية دي ؟! يعني هل المخرج او كاتب الفيلم فعلا تعاملوا مع ناس بالعقلية دي فا حبوا يعملوا فيلم و لا هما قرأوا وسمعوا عنهم  وكلها تخيلات من دماغهم ؟!
    ثانيا انا مش معترضة علي رسالة الفيلم بس انا مش فاهمة ليه 
    وليه الطريقة دي !! 
    ليه سيناريو وحش كدة ومهين كدة حتي لو في ناس كدة اصلا 
    ومش الفيلم هيبقي افضل لو صوروا الرؤية الشرعية…

  • Run

    Run

    ★★★

    When you’re being quarantined with your family for a long time you start to ..... run goddamit run run ruuun!!

    When the acting is real good mixed with a great directing skills and perfect cinematography but filled with predictable bad plot, you end up with this 90 mins suspenseful and enjoyable film.

  • The Dark and the Wicked

    The Dark and the Wicked

    ½

    The witch was way better than this one and I gave the witch 1/2 star !!!. The only good thing about this movie is the cinematography.

  • Lake Mungo

    Lake Mungo

    ★★★½

    يا رب نعرف ننام في ام الليلة دي 
    واه بالمناسبة ده اكتر فيلم رعب رعبني فعلا 
    One of the best horror movies I have ever watched 👏🏻👏🏻

  • Under the Shadow

    Under the Shadow

    ★★★½

    كنت اتمني عمرو سلامة يتفرج عالفيلم ده بدل ماهو ضيع وقته في الفرجة علي the haunting

  • Paranormal

    Paranormal

    ★★★

    Paranormal is Egypt’s first netflix original series ( yaaaaaaay for that 💃🏻), it’s based on dr. ahmed khaled tawfeek (may he RIP) novel sequence which is called yes you guessed it right paranormal.
    The series is definitely worth watching, it’s well shot and the plot is quite interesting made me eager for a second season. 

    بعد ما كتبنا بالأنجليزي وحاولنا نقنع الأجانب يتفرجوا علي المسلسل نتكلم عن المسلسل بقي بكل اريحية بلغتنا الأم
    اولا احب اقول  انا اد ايه فخورة…