Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Remix

Remix

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insert Title Here

Insert Title Here

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Abbi

Abbi

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry