• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • American 965

    ★★★★★

  • Belushi

    ★★★★★

  • Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Mister Rogers: It's You I Like

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Pixels

  • Amy

    ★★★★★

  • Sinatra: All or Nothing at All

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Bing Crosby: Rediscovered

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Safe House

    ★★★★

  • Leader of the Pack

  • Barbie: Princess Charm School

    ★★★★★

  • Bee Movie

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • Broken Flowers

    ★★★½

  • Christmas with the Kranks

    ★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Intern Academy

    ★★

  • Elf

    ★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★★½

  • Spider-Man

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • The Making of 'The Man Who Knew Too Much'

  • The Matrix

    ★★★½

  • Antz

    ★★★

  • The Rat Pack

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Blues Brothers 2000

    ★★★★★

  • The Man Who Knew Too Little

    ★★★★½

  • Celtic Pride

    ★★★★

  • Getting Away with Murder

    ★★★★½

  • Sgt. Bilko

    ★★★★½

  • Carrotblanca

    ★★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★★

  • Casper

  • Exit to Eden

    ★★½

  • My Girl 2

    ★★★★

  • Coneheads

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★½

  • Sneakers

    ★★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • The Martin & Lewis Story: The Last Great Comedy Team

  • Hook

    ★★★★

  • My Girl

    ★★★★★

  • What About Bob?

    ★★★★★

  • Robert Mitchum: The Reluctant Star

  • King Ralph

    ★★★★★

  • Nothing but Trouble

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★★

  • My Blue Heaven

    ★★★★★

  • Loose Cannons

    ★★★★½

  • Driving Miss Daisy

    ★★★★

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★★★

  • Ghostbusters II

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★½

  • My Stepmother Is an Alien

    ★★★★★

  • Scrooged

    ★★★★★

  • Caddyshack II

    ★★½

  • A Fish Called Wanda

    ★★★★★

  • The Great Outdoors

    ★★★★½

  • The Couch Trip

    ★★★★★

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★★★★

  • Baby Boom

    ★★½