spenglerstwinkie has logged 202 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors

Neighbors

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leader of the Pack

Leader of the Pack

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Celtic Pride

Celtic Pride

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Loose Cannons

Loose Cannons

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Coneheads

The Coneheads

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Detroit

Doctor Detroit

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Continental Divide

Continental Divide

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Continental Divide

Continental Divide

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry