• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • Greenland

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★½

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

  • Otherhood

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Colours

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Naysayer

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★½

  • The Silence

    ★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • The Glass Room

    ★★½

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★