beatriz has logged 130 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red

Red

2017
×
Edit this entry  
29
Mulheres Alteradas

Mulheres Alteradas

2018
×
★★
Edit this entry  
29
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Edit this entry  
22
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
De Onde Eu Te Vejo

De Onde Eu Te Vejo

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
18
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Margo Lily

Margo Lily

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry