• Deep

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Ghost Lab

    ★★½

  • Nineteen on Fire

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Sa Susunod Na Habang Buhay

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★

  • The Con-Heartist

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Fan Girl

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Peninsula

  • #Alive

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Block Z

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Hipos

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tootsies & The Fake

  • Eli

    ★½

  • Cleaners

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Silence

    ★★

  • Friend Zone

    ★★★

  • Three Words to Forever

  • Glorious

    ½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Yuwol: The Boy Who Made The World Dance

    ★★★½

  • Forgotten Season

    ★★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★½

  • The Nun

  • The Hows of Us

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • The Seagull

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Anxiety

    ½

  • Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Forgotten

    ★★★★

  • Die Tomorrow

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Happy Death Day

  • Dancing the Waltz Alone

  • You Are Closer Than I Think

  • Let Us Meet, Joo Oh

  • On Chesil Beach

    ★★★★

  • If We Were a Season

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Love You to the Stars and Back

    ★★★

  • 100 Poems for Stella

  • Bloody Crayons

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Peach Girl

  • Okja

  • Bad Genius